WIZYTY
DOMOWE
ZAPISZ SIĘ
ONLINE
WYKUP BON
UPOMINKOWY
NOWY ADRES
kom. +48 502 478 861
ul. Ceynowy 3 84-230 Rumia
Protetyka paznokci

Co klient musi wiedzieć
 
 Samodzielne usuwanie oddzielających się paznokci lub odcinków paznokci może wzmacniać deformację i na pewno nie poprawi sytuacji. Przeciw samodzielnym zabiegom przemawia też fakt, że często "ratując" samodzielnie wygląd paznokcia klient funduje sobie nowe dolegliwości. Jeśli więc podejmie on taką próbę, może spowodować jeszcze większe pogorszenie stanu paznokci i nasilenie dolegliwości. Istnieje także ryzyko rozszerzenia zakażenia grzybicą paznokci. Dlatego w celu prawidłowego rozwiązania problemu zaleca się konsultację z lekarzem. Leczenie przeprowadzone pod kontrolą lekarza można wspierać poprzez intensywną pielęgnację w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp. Dobry specjalista, jeśli wie, że klient jest w tracie leczenia farmakologicznego, może podjąć się rekonstrukcji płytki paznokciowej, dzięki której paznokieć szybko odzyska ładny i zdrowy wygląd.
 
 Klienci po postawieniu diagnozy, w trakcie leczenia (pamiętajmy, że szczególnie grzybice paznokci są chorobami o długim okresie leczenia, trwającym często nawet ok. roku), oraz po zrekonstruowaniu paznokcia powinni chronić nowo rosnący paznokieć tuż przy łożysku środkami do pielęgnacji paznokci z Clotrimazolem.
 
 Rekonstrukcja
 
 Pielęgnacja paznokcia polega na zeszlifowaniu zniszczonej części. Robimy to przy użyciu odpowiednich frezów. Najlepiej używać frezów ceramicznych (paznokcie delikatne) lub delikatnych frezów diamentowych (paznokcie grube). Po zakończeniu tej czynności, pozostałą część paznokcia przemywamy płynem odtłuszczającym. Po usunięciu zniszczonej płytki zaczynamy nakładać na ubytek niewielką ilość żelu do rekonstrukcji paznokcia, z łatwością można aplikować żel bezpośrednio z tubki . Po nałożeniu cienkiej warstwy żelu, palec stopy wkładamy pod lampę UV na ok. 2-3 minuty.
 
 Po pierwszym zaschnięciu nakładamy kolejną warstwę żelu. Czas utwardzania pod lampą UV możemy wydłużyć do ok. 4 minut. Ilość warstw żelu zależy od wielkości ubytku, który powstał po zeszlifowaniu paznokcia zaatakowanego przez grzybicę. Odpowiedniej grubości warstwy kształtujemy za pomocą frezów, np. ceramicznych lub polerki. W taki sam sposób możemy zrekonstruować paznokieć u dłoni. Lekarze dermatolodzy zalecają też wykonywanie takich zabiegów rekonstrukcyjnych u osób z potwierdzoną łuszczycą paznokci W naszym gabinecie wykonujemy rekonstrukcje płytek paznokciowych.
 
 Możemy zaproponować odbudowę w trzech kolorach:
  •  opalizującym,
  •  bezbarwnym,
  •  jasnym różu.
 
 Paznokcie zrekonstruowane wyglądają całkowicie jak naturalne, nie sprawiają problemów w życiu codziennym. Normalnie się je obcina, mogą być zakładane u osób z cukrzycą, kobiet ciężarnych i osób leczących się onkologicznie.
 
 Pacjent ze zrekonstruowanymi paznokciami pozostaje pod kontrolą naszego gabinetu, gdzie powinien regularnie przychodzić na sprawdzenie rekonstrukcji i stanu paznokci.

  

 Aktualności

2017-03-30 - BUTY ARCOPEDICO

BUTY ARCOPEDICO -SOS DLA TWOICH STÓP JUŻ W NASZYM GABINECIE!!!   NOSZĄC BYTY ARCOPEDICO ĆWICZYSZ I WZMACNIASZ MIĘŚNIE STOPY ORAZ ZAPEWNIASZ MAKSYMALNY KOMFORT W TRAKCIE CHODZEN...
2016-11-12 - INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

  WPROWADZILIŚMY DO OFERTY INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE ,WYKONYWANE PRZEZ FIZJOTERAPEUTĘ .SYSTEM TERMOPLASTYCZNYCH WKŁADEK ORTOPEDYCZNYCH  ICB MEDICAL JEST WYNIKIEM WIELOLETN...
2016-02-07 - Kostka Arkady

Rewolucja w Podologii-Kostka Arkady ! Zabieg pozwalajacy  pozbyć się problemu przy -wrastających paznokciach -wkręcających się paznokciach -nieprawidłowo przyciętym paznokciu Efekt na...